O naszej diecie


Nasze menu komponuje Marzanna Drzewiecka – dietetyk dyplomowany z wieloletnim doświadczeniem pracy w zawodzie

Catering dietetyczny to ciekawa alternatywa dla osób, którym styl życia kojarzy się z poszukiwaniem różnych składników do gotowania z góry narzuconego menu. Dietetyczne posiłki skomponowane przez dietetyka dobrze smakują i co najważniejsze przyczyniają się do redukcji zbędnych kilogramów.

Czy dieta pudełkowa ma sens, wiele ludzi zadaje sobie te pytanie?
Postaram się kilkoma zdaniami przedstawić zalety gotowej diety pudełkowej:

  1. Gotowe 5 posiłków odpowiednio zbilansowane pod względem kaloryczności i wartości odżywczej
  2. Smaczne i proste przepisy
  3. Wygoda w pracy, w szkole, a nawet w domu dla osób zajętych codziennymi obowiązkami
  4. Uczy dyscypliny spożywania poszczególnych posiłków w odpowiednim czasie (co jest bardzo ważne w redukowaniu masy ciała), czyli dyscypliny jedzenia
  5. Uczy na przyszłość planować zakupy, posiłki
  6. Oszczędza twój cenny czas
  7. Rzetelnie stosowana dieta daje znakomite rezultaty

Osoby, które nie potrafią dobrze gotować, nie mają czasu na codzienne zakupy produktów spożywczych, późno wracają z pracy, chcą skutecznie rozprawić się z nadwagą bez efektu „jo-jo”, chcą jeść smacznie i przede wszystkim zdrowo – dieta pudełkowa jest najlepszą alternatywą.

łosoś
Bycie na diecie to niekoniecznie jedzenie samych warzyw i owoców, czyli jak niektórzy twierdzą kiełki, trawa i światło w lodówce. Posiłki powinny być apetyczne, proste i odpowiednio zbilansowane pod względem wartości odżywczej. Dieta redukująca o zmniejszonej kaloryczności to dieta gdzie zawartość białka (zwierzęcego jak i roślinnego) jest zwiększona. Jeśli posiłki nie będą odpowiednio zbilansowane to przy długotrwałym stosowaniu diety redukującej może dojść do wyniszczenia organizmu.

Nie zapominaj, że każda dieta świetnie współpracuje z codzienną gimnastyką i ruchem na świeżym powietrzu oraz bardzo ważny aspekt naszego codziennego życia to spożywanie wody.

pij wodę

Organizm ludzki w 70% składa się z wody, ściślej mówiąc stanowi ona około 70% masy ciała. Nawet niewielkie odwodnienie daje objawy w postaci osłabienia i pogorszonego samopoczucia. Aby utrzymać optymalny stan nawodnienia organizmu, powinniśmy wypijać dziennie 1 litr wody na każde 30 kg masy ciała. Najlepszą formą, w jakiej możemy dostarczyć płyny do organizmu, jest dobra woda. Dobra oznacza tu wodę mocno lub słabo zmineralizowaną, bogatą w składniki mineralne, ale wykazującą również odpowiednią proporcję tych składników.